Strona główna | Ogłoszenia | Gazetka

Login:
Hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie pamiętasz hasła? Kliknij tutaj!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2017
 
 
 
 
 
2016
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2015
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2014
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Adres:

ul. Krakowska 44/46
50-425 Wrocław
tel. (71) 342-69-70


Kancelaria:

 poniedziałki i czwartki: 18:30 - 19:30

   soboty: 9:00 - 9:30


Numer konta parafii:

42 1090 2398 0000 0001 0821 1638

Msze Święte:

 

Niedziele i święta 

 

7:30, 9:30, 11:00 (dla dzieci),

12:30, 18:00

 

(nowy porządek Mszy św.

obowiązuje od

5 września 2021r.)

 

Dni powszednie:

8:00 i 18:00

 


Spowiedź Święta:

Codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

W pierwszy piątek od godz. 7:30 i od godz. 17:30.

Archidiecezja Wrocławska
Archidiecezja Wrocławska
Zgromadzenie Misji
Zgromadzenie Misji
Seminarium Księży Misjonarzy
Seminarium Księży Misjonarzy
Rodzina Wincentyńska
Rodzina Wincentyńska

Radio Rodzina
Radio Rodzina
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny
Katolicka Agencja Informacyjna
Katolicka Agencja Informacyjna
Brewiarz
Brewiarz


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Okresu Zwykłego

23.01.2022r.

 1. Obchodzimy niedzielę Słowa Bożego. Niech ten dzień będzie dla nas wszystkich okazją do refleksji nad zasadniczym pytaniem czy i jak często sięgamy do lektury Pisma Świętego, które jest dla nas Księgą Życia.
 2. Dzisiaj 23 stycznia mija rok od uroczystości święceń kapłańskich ks. Artura Wojcieszaka CM. Wdzięczni za dar posługi w naszej parafii chcemy podziękować Bogu za Jego gorliwość, trud i poświęcenie.
 3. We wtorek przypada święto Nawrócenia Świętego Pawła. W Zgromadzeniu Księży Misjonarzy obchodzimy uroczystość rocznicy założenia naszej wspólnoty. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy o godz. 18:00 w intencji misjonarzy i o nowe powołania.
 4. Tego samego dnia comiesięczne wypominki w nabożeństwie o 17:30.
 5. Zachęcamy do całorocznej modlitwy w intencji powołań kapłańskich. Jest to również inicjatywa Kościoła Archidiecezjalnego polegająca na tworzeniu tzw. „dwunastek apostolatu modlitwy”. Kto chciałby swoją modlitwą wesprzeć powołania kapłańskie i zakonne może wpisać się do takiej „dwunastki”, ale z samego założenia do tej grupy może się włączyć tylko 12 osób.
 6. W środę o godz. 18:00 Msza św., po której odbędzie się adoracja przed Najświętszym Sakramentem w intencji o światło Ducha Świętego na czas Synodu w Kościele Powszechnym. Po adoracji spotkanie synodalne.
 7. W czwartek 27 stycznia rano po Mszy św. o godz. 8:00 spotkanie Apostolatu Maryjnego, a wieczorem po Mszy św. spotkanie wspólnoty Ojca Pio.
 8. W tym tygodniu odbywają się spotkania dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas 8. Szczegółowe informacje u ks. Artura.
 9. W przyszłym tygodniu wspominamy: W poniedziałek – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; w środę – biskupów Tymoteusza i Tytusa; w piątek – św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.
 10. W przyszłą niedzielę będziemy wspominać Światowy Dzień Trędowatych.
 11. Przed nami święto Ofiarowania Pańskiego. Metropolita Wrocławski mając na uwadze bardzo trudną sytuację finansową zakonów klauzurowych prosi o zorganizowanie 30 stycznia, czyli w przyszłą niedzielę, okolicznościową zbiórkę ofiar do puszek po każdej Mszy św., aby w ten sposób okazać serce i wdzięczność Siostrom z klasztorów klauzurowych za ich nieustanną modlitwę w intencjach całego świata.
 12. Polecamy prasę katolicką.

Księża Duszpasterze

Autor: xArturWCM   Czas dodania: 22.01.2022 16:34   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Okresu Zwykłego

16.01.2022r.

1.  Wczoraj zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską – kolędę, której podsumowanie dokonamy w przyszłą niedzielę.

2.  Dzisiaj o godz. 16:00 w katedrze Św. Jana Chrzciciela odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Poznańskich Słowików pt. „Słowicze kolędowanie”. Wstęp wolny i zgodnie z wymogami sanitarnymi.

3.  Spotkanie opłatkowe dla wspólnoty ministrantów i lektorów wraz z ich rodzinami odbędzie się w najbliższy poniedziałek 17 stycznia po wieczornej Mszy św.

4.  W poniedziałek w kościele katolickim jest obchodzony dzień judaizmu.

5.  We wtorek rozpocznie się tydzień modlitw o jedność chrześcijan.

6.  W piątek przypada wspomnienie św. Agnieszki – Dziewicy i Męczennicy.

7.  W piątek również przypada Dzień Babci, a w sobotę Dzień Dziadka. Pamiętajmy o modlitwie w ich intencji.

8.  W piątek po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie katechetyczne dla rodziców dzieci przystępujących do I Spowiedzi św. i I Komunii św.

9.  Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Słowa Bożego. Niech powrót do czytania i rozważania Pisma Św. spotęguje naszą wiarę w Boga, który objawił się w Słowie, a Słowo Ciałem się stało.

10.      W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 ks. Artur odprawi Msze św. w pierwszą rocznicę swoich święceń kapłańskich. Zapraszamy do modlitwy dziękczynnej za dar Jego kapłaństwa, który realizuje w naszej parafii.

11.      Pod koniec ubiegłego roku Papież Franciszek ogłosił w Kościele Synod, pod hasłem „Ku Kościołowi Synodalnemu: Komunia, uczestnictwo i misja”. Synod oznacza „podróżowanie razem” i z pomocą Ducha św. polega na słuchaniu siebie nawzajem, aby w ten sposób rozeznać drogę, na którą zostaliśmy wezwani do wspólnego kroczenia.

Synod nie jest ciałem decyzyjnym, ale dyskusyjnym, konsultacyjnym.

W duchu drogi synodalnej odbyły się już spotkania duszpasterskiej rady parafialnej, która w współuczestniczy w organizacji spotkań synodalnych.

Zapraszamy wszystkich, którzy z nadzieją patrzą w przyszłość wspólnoty Kościoła Powszechnego, na spotkanie synodalne, które odbędzie się 20 stycznia w czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 18:30.

W naszej świątyni pod chórem od połowy grudnia jest udostępniony kącik z różnymi materiałami synodalnymi. Zachęcamy w sposób szczególny do składania swoich pytań i odpowiedzi poprzez uzupełnienie przygotowanych przez nas kwestionariuszy synodalnych.

Więcej materiałów można znaleźć na stronach internetowych „Synod w Kościele”.

O Dary Ducha św. na czas Synodu w Kościele, szczególnie dla naszego Kościoła lokalnego, zostanie odprawiona Msza św. w czwartek o godz. 18:00.

12.      Dziękujemy za ofiary składane na tace, szczególnie dzisiaj w III niedzielę i ośmielamy się prosić o dalszą pomoc, ponieważ próbujemy uregulować wszystkie rachunki związane z ogrzewaniem. Ze względu na mrozy musieliśmy dogrzewać kościół…  Ostatni rachunek miesięczny za ogrzewanie wyniósł blisko 5 tysięcy złotych, nie licząc opłat stałych.

13.      Polecamy prasę katolicką.

14.      W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy:

Śp. Mariana Cupta i Piotra Woytoń.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Księża Duszpasterze

Autor: xArturWCM   Czas dodania: 16.01.2022 00:43   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Chrztu Pańskiego

09.01.2022r.

 1. Dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją w Polsce nastrój świąteczny w kościele i śpiewanie kolęd kończymy w Uroczystość Ofiarowania Pańskiego 2 lutego.
 2. Trwa Wizyta Duszpasterska – Kolęda. Przypominamy, że odbywa się ona zgodnie z podanym programem, ale należy potwierdzić swoją chęć przyjęcia kapłana. Prosimy o w miarę szybkie potwierdzenie swojego zaproszenia. Można tego dokonać po każdej Mszy św. w zakrystii, bądź też drogę elektroniczną (strona internetowa) i telefoniczną. Przygotujmy nasze mieszkania do wizyty. Niech na stole będzie ustawiony krzyż, świece, Pismo św. i woda święcona. Dziękujemy za dotychczasowe przyjęcie, które nas bardzo cieszy.
 3. Za tydzień III niedziela miesiąca. Dziękujemy za ofiary składane na tace. W sezonie zimowym dziękujemy w sposób szczególny za pomoc w spłacie zobowiązań za ogrzewanie.
 4. Spotkanie opłatkowe dla wspólnoty ministrantów i lektorów wraz z ich rodzinami odbędzie się 17 stycznia po wieczornej Mszy św.
 5. Polecamy prasę katolicką.
 6. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Zdzisław Michałowski i śp. Marian Cupta.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Księża Duszpasterze

Autor: xArturWCM   Czas dodania: 08.01.2022 11:23   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

02.01.2022r.

 1. W dniu wczorajszym 1 stycznia rozpoczęliśmy nowy rok, w którym będziemy pisać nową historię w kalendarzu naszego życia, również życia naszej parafii.
 2. W minionym roku 2021 w naszym kościele zostało ochrzczonych 30 (trzydzieścioro) dzieci, 24 osób przystąpiło po raz pierwszy do Sakramentu Spowiedzi św. i I Komunii św., do Sakramentu Bierzmowania przystąpiło 12 osób, 10 par zawarło Sakramentalny Związek Małżeński, odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku 42 osoby.
 3. Dzisiaj przypada I niedziela miesiąca. O godz. 17:30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 4. W czwartek 6 stycznia przypada Uroczystość Ofiarowania Pańskiego – Trzech Króli. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Ofiary składane na Mszy św. będą przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne. Po każdej Mszy św. ministranci będą rozprowadzać kredę i kadzidło. Składając ofiarę możemy wesprzeć formację Liturgicznej Służby Ołtarza.
 5. W tym dniu po rocznej przerwie o godz. 12:00 z kościoła Uniwersyteckiego wyruszy Orszak Trzech Króli.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
 7. Trwa Wizyta Duszpasterska – Kolęda. Przypominamy, że odbywa się ona zgodnie z podanym programem, ale należy potwierdzić swoją chęć przyjęcia kapłana. Prosimy o w miarę szybkie potwierdzenie swojego zaproszenia. Można tego dokonać po każdej Mszy św. w zakrystii, bądź też drogę elektroniczną (strona internetowa) i telefoniczną. Przygotujmy nasze mieszkania do wizyty. Niech na stole będzie ustawiony krzyż, świece, Pismo św. i woda święcona. Dziękujemy za dotychczasowe przyjęcie, które nas bardzo cieszy.
 8. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy Okres Bożego Narodzenia.
 9. Polecamy prasę katolicką. Tym razem jest bardzo interesujący numer Nowego Życia.
 10. Na prośbę komisariatu policji RAKOWIEC podajemy bardzo ważną informację, która dotyczy przede wszystkim seniorów. W ostatnich miesiącach nasiliła się aktywność oszustów działających metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Policja przypomina, że nigdy nie prosi o przekazywanie pieniędzy, bądź też osobistych danych. Nikogo też nie upoważnia do wizyty w naszym domu, a także do prowadzenia rozmów telefonicznych na temat pieniędzy, oszczędności, kont bankowych. Bądźmy czujni!
 11. W ostatnim tygodniu przed nowym rokiem pożegnaliśmy:

Śp. Henryka Szymanka, Kazimierza Teicherta, Jadwigę Skrobańską i Janusza Skrobańskiego.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Księża Duszpasterze

Autor: xArturWCM   Czas dodania: 01.01.2022 23:58   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Świętej Rodziny

26.12.2021r.

 1. Dzisiaj obchodzimy święto Świętej Rodziny - Jezusa, Maryi i Józefa. W naszych modlitwach prośby Pana Boga, by nasze rodziny wróciły do budowania swojej jedności, niech umacniają wiarę w Opatrzność Rodziny z Nazaretu.
 2. Dzisiaj modlitwą i ofiarą wspieramy katolickie uczelnie.
 3. W poniedziałek Święto św. Jana – Apostoła i Ewangelisty.
 4. 28 grudnia przypada święto Świętych Młodzianków Męczenników. Jest to ostatni wtorek miesiąca. O godz. 17:30 nabożeństwo wypominkowe i Msza św.
 5. W piątek 31 grudnia na zakończenie roku o godz. 18:00 Msza św. i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.
 6. Metropolita Wrocławski wszystkim mieszkańcom Archidiecezji Wrocławskiej oraz przebywającym na jej terytorium w piątek 31 grudnia udzielił dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od charakteru pokutnego tego dnia.
 7. W sobotę 1 stycznia nowego roku Uroczystość NMP Bożej Rodzicielski. Jest to również Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. W Nowy Rok porządek Mszy św. jak w niedzielę za wyjątkiem 7:30.
 8. Wracamy do organizacji tegorocznejkolędy, której charakter, o czym wcześniej była mowa, uległa nieco zmianie, a mianowicie kolęda odbędzie się zgodnie z podanym programem, ale prosimy aby potwierdzić swoją chęć przyjęcia kapłana z wizytą duszpasterską.

Można to uczynić:

 • Zaraz po Mszy św. w zakrystii

 • Bądź też przez podane na stronie internetowej emaile i kontakt telefoniczny.

Ze względu na podane terminy w programie prosimy o jak najszybsze zgłaszanie kolędy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom liturgii świątecznej w naszym kościele. Dziękujemy za wszystkie ofiary materialne i duchowe wsparcie. Szczególne podziękowanie kierujemy do rady parafialnej, która bardzo ofiarnie uczestniczyła w przygotowaniu świątyni do świąt.

Księża Duszpasterze

Autor: xArturWCM   Czas dodania: 26.12.2021 10:48   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ADWENTU

19.12.2021r.

1.   W dzisiejszą IV Niedzielę Adwentu uroczyście zawierzamy naszą parafię opiece św. Józefa. O godz. 12:30 Msze św. odprawi i kazanie wygłosi J.E. ks. Arcybiskup Józef Kupny – Metropolita Wrocławski.

2.   W ostatnim tygodniu Adwentu zapraszamy na roraty o godz. 18:00, a w piątek o godz. 8:00 rano.

W tych dniach przygotujmy się do Świąt Bożego Narodzenia przez Sakramentalną Spowiedź św. (w środę, czwartek i piątek od 7:30 do 8:30, a popołudniu za wyjątkiem piątku od 17:30 do 18:30).

3.   W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, tym bardziej, że wigilia w tym roku przypada w piątek.

Msze św. pasterskie o godz. 22:00 i 24:00.

W Uroczystość Bożego Narodzenia (w sobotę) porządek Mszy św. niedzielny, za wyjątkiem Mszy św. o godz. 7:30.

4.   Ofiary z drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia (czyli z niedzieli) są przeznaczone na Metropolitarne Wyższe Seminarium Duchowne i Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.

5.   Drugi dzień świąt przypada w niedzielę, a w liturgii jest to Święto Świętej Rodziny.

6.   Opłatki wigilijne są dostępne na stole przed ikoną Matki Bożej. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji.

7.   Prosimy o zapoznanie się z programem wizyty duszpasterskiej – kolędy, który jest wyłożony przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej.

8.   Dziękujemy za wspieranie adwentowych akcji charytatywnych Caritasu oraz fundacji „Małe stópki”.

9.   Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.

Księża Duszpasterze

Autor: xArturWCM   Czas dodania: 17.12.2021 23:04   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ADWENTU

12.12.2021r.

 1. III niedziela Adwentu – niedziela radości, której źródłem jest Dobra Nowina, że Pan jest blisko. Tę radość przeżywamy każdego dnia kiedy gromadzimy się na roratach o godz. 18:00 od poniedziałku do piątku i w sobotę o godz. 8:00. Wierzącemu autentyczną radość daje przede wszystkim stan łaski uświęcającej, którą na nowo możemy odzyskać w sakramencie spowiedzi św.
 2. Jutro 13 grudnia przypada 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Oby wspomnienie tych dramatycznych wydarzeń stało się okazją do modlitwy o takie wartości jak wolność i pokój, które w 1981r. zostały okupione ofiarą z życia wielu Polaków.
 3. Opłatki wigilijne są wyłożone na stole przed ikoną Matki Bożej. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji.
 4. Ufamy, że nic nie stanie na przeszkodzie, aby w tym roku odbyła się wizyta duszpasterska w tradycyjnej formie spotkania z rodzinami – tzw. kolęda. Prosimy o zapoznanie się z planem kolędy. Jest on również dostępny na naszej stronie internetowej.
 5. Po Mszy św. zapraszamy na mini kiermasz świąteczny, do nabycia: pierniki, kalendarze…
 6. Jeszcze do 22 grudnia możemy wspierać dzieło fundacji „Małe stópki”, która organizuje akcję: „Paczuszka dla maluszka”.
 7. Jak już wcześniej zapowiadaliśmy, w przyszłą niedzielę uroczyście zakończymy Rok Św. Józefa – Opiekuna Kościoła. O godz. 12:30 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Metropolity Wrocławskiego Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego, podczas której przed nowym obrazem naszego patrona św. Józefa Rzemieślnika ks. Arcybiskup dokona aktu zawierzenia naszej parafii i wszystkich modlących się w naszym kościele. Obraz ten został już wcześniej poświęcony przez ks. Arcybiskupa w Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu 2 września 2021r. W uroczystą liturgię wprowadzi nas śpiew chóru, który już o godz. 12:15 wykona Akatyst ku czci św. Józefa.
 8. Za tydzień III niedziela miesiąca – taca inwestycyjna.
 9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
 10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Władysława Grażyna Superson z ulicy Traugutta. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie...

Księża Duszpasterze

Autor: xArturWCM   Czas dodania: 10.12.2021 22:42   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU

05.12.2021r.

 1. II niedziela Adwentu - przeżywamy 22 dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na wschodzie.
 2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 3. Jutro 6 grudnia święto Świętego Mikołaja. Spotkanie ze św. Mikołajem dzieci uczęszczających na roraty odbędzie się we wtorek o godz. 18:00.
 4. W środę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do modlitwy o godz. 12:00 na Msze św. i na nabożeństwo w tzw. Godzinę Łaski. W tę uroczystość kończy się również Rok św. Józefa – Opiekuna Kościoła. W naszej parafii Rok Jubileuszowy zakończymy uroczystą Mszą św. 19 grudnia o godz. 12:30 pod przewodnictwem J.E. ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego.
 5. Zachęcamy do adwentowego czuwania na roratach o godz. 18:00 od poniedziałku do piątku, a w soboty o godz. 8:00 (we wtorki i czwartki z udziałem dzieci).
 6. Opłatki wigilijne są wyłożone na stole przed ikoną Matki Bożej. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji.
 7. Po Mszy św. zapraszamy na mini kiermasz świąteczny, do nabycia: świece Caritasu, pierniki, stroiki, kalendarze… Coś dla ducha i dla ciała.
 8. Nasze dobre uczynki mogą zmienić los nawet tych najmniejszych, a w tym roku wyjątkowo naszą uwagę skupiają na sobie niemowlaki. Zachęcamy do akcji: „Paczuszka dla maluszka”.
 9. Ufamy, że nic nie stanie na przeszkodzie, aby w tym roku odbyła się wizyta duszpasterska w tradycyjnej formie spotkania z rodzinami – tzw. kolęda. Prosimy o zapoznanie się z planem kolędy. Jest on również dostępny na naszej stronie internetowej.
 10. Za tydzień III niedziela miesiąca. Dziękujemy za ofiary składane na tace. Prosimy o wsparcie spłaty kosztów ogrzewania. W ubiegłym tygodniu dokonaliśmy dość gruntownej przebudowy ogrzewania w kościele. Zostały wymienione grzejniki na całkiem nowe i o wiele bardziej wydajne jeśli chodzi o ciepło. Zdajemy sobie sprawę z wielkości inwestycji. Tym większa nasza wdzięczność wszystkim wspierającym nasze inwestycje.
 11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.

Księża Duszpasterze

Autor: xArturWCM   Czas dodania: 04.12.2021 12:59   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU

28.11.2021r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy czas Adwentu. We wspólnocie Kościoła pragniemy przygotować się na spotkanie z Bogiem, który dla naszego zbawienia stał się człowiekiem. Zachęcamy do adwentowego czuwania na roratach o godz. 18:00 od poniedziałku do piątku, a w soboty o godz. 8:00 (we wtorki i czwartki z udziałem dzieci).
 2. Dzisiaj poświęcimy opłatki wigilijne, które od tej pory będą udostępnione po każdej Mszy św. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji.
 3. Przed kościołem można nabyć świece Caritasu rozprowadzane w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece duże – 16 zł; świece małe – 7 zł.
 4. Według zapowiedzi z ubiegłej niedzieli można nabyć stroiki świąteczne, kalendarze na nowy rok oraz świąteczne pierniki.
 5. Trwa nowenna do św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski, o uproszenie pokoju dla ojczyzny. Z tej okazji zapraszamy do modlitewnego czuwania przed Najświętszym Sakramentem w poniedziałek 29.11. po wieczornej Mszy św. Czuwanie zakończymy apelem o godz. 21:00.
 6. We wtorek przypada Święto Św. Andrzeja Apostoła. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Proboszcz Andrzej Gerej CM i ks. Andrzej Siemiński CM. Zapraszamy do modlitwy w intencji Solenizantów na Mszy św. o godz. 18:00.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 8. Za tydzień w II niedzielę Adwentu będziemy przeżywać 22 dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na wschodzie.
 9. Parafia po raz pierwszy włącza się do dzieła fundacji „Małe stópki”. W tym roku dzieło ma swoją nazwę: „Paczuszka dla maluszka”. Nasze dary adresujemy dla niemowląt. Dlatego prosimy o przedmioty takie jak: pieluszki jednorazowe, chusteczki higieniczne nawilżane, papier toaletowy nawilżany. Więcej informacji na stronie fundacji.
 10. Przygotowujemy się do wizyty duszpasterskiej, tradycyjnej kolędy. Prosimy o zgłaszanie się nowych parafian. Szczegółowy program według ulic i dat zostanie ogłoszony w II Niedzielę Adwentu.
 11. Przygotowujemy się do uroczystego zakończenia Roku św. Józefa, o czym szczegółowo      piszemy w liście do parafian, który jest wyłożony na skarbonie przy wyjściu z kościoła.
 12. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.

Księża Duszpasterze

Autor: xArturWCM   Czas dodania: 26.11.2021 15:18   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXIV Niedziela Zwykła

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

21.11.2021r.

 

 1. Dzisiaj ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 2. Po Mszy św. o godz. 11:00 obowiązkowe spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych
 3. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy Ojca Pio

PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA:

 1. W czwartek 25.11. po Mszy św. o godz. 18:00 – spotkanie kandydatów z klasy 8.

W piątek 26.11. po Mszy św. o godz. 18:00 – spotkanie kandydatów z klasy 7

NOWENNA PRZED 200 ROCZNICĄ OBJAWIEŃ CUDOWNEGO MEDALIKA

 1. Zgromadzenie Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia zaprasza wszystkich parafian do rozpoczęcia 9-letniej nowenny przed 200 rocznicą Objawienia Cudownego Medalika. Triduum już w tym tygodniu od piątku do niedzieli o godz. 18:00. Uroczyste rozpoczęcie nowenny Mszą św. koncelebrowaną w sobotę o godz. 18:00. W tym dniu po Mszy św. wieczornej spotkanie Apostolatu Maryjnego.

ADWENT 2021

 1. Za tydzień I Niedziela Adwentu. Naszą adwentową drogę do Betlejem będą wyznaczały roraty. W przyszłą niedzielę poświęcimy opłatki wigilijne. Będą rozprowadzane po każdej Mszy św. – dostępne po każdej Mszy św., także w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji. Pomogą nam bodaj w części pokryć wydatki za prąd i ogrzewanie kościoła.
 2. Również od I Niedzieli Adwentu będą rozprowadzane świece Caritasu. Pamiętamy też o najuboższych, którym możemy złożyć dar adwentowy w postaci produktów żywnościowych, z dłuższym terminem przydatności oraz środki czystości.
 3. Parafia po raz pierwszy włącza się do dzieła fundacji „Małe stópki”. W tym roku dzieło ma swoją nazwę: „Paczuszka dla maluszka”. Nasze dary adresujemy dla niemowląt. Dlatego prosimy o przedmioty takie jak: pieluszki jednorazowe, chusteczki higieniczne nawilżane, papier toaletowy nawilżany. Więcej informacji na stronie fundacji.

ZAKOŃCZENIE ROKU ŚW. JÓZEFA

 1. Również w tegorocznym adwencie 8 grudnia - przypada zakończenie roku św. Józefa. W naszym kościele jubileuszowym zakończymy uroczyście ten rok 19 grudnia. Do tego wydarzenia chcemy przygotować się jak najlepiej tak od strony duchowej, jak i tej zewnętrznej, materialnej. Z wielką radością przyjmiemy dar fundatorów w postaci obrazu św. Józefa Rzemieślnika, który został już poświęcony 2 września w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

Na zakończenie Roku Św. Józefa pragniemy otworzyć salę parafialną imieniem naszego patrona. Rada parafialna będzie rozprowadzać stroiki świąteczne, a także pierniki. W ten sposób chcemy zdobyć środki na wyposażenie tej sali.

 

MODLITWA O POKÓJ W OJCZYŹNIE

 1. Jesteśmy zaniepokojeni sytuacją na naszej wschodniej granicy. Odpowiadając na prośbę i zaproszenie do modlitwy za pokój pragniemy włączyć się do Wielkiej Nowenny ku czci św. Andrzeja Boboli – patrona Polski. Nowenna rozpocznie się jutro 22 listopada, a jej uroczyste zakończenie 30 listopada w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie. W naszej parafii nowennę zakończymy wieczornym czuwaniem 29 listopada po Mszy św. Naszą codzienną modlitwą nowennową będzie litania do św. Andrzeja Boboli i modlitwa do Matki Bożej „Pod Twoją obronę”.

 

Księża Duszpasterze

Autor: xArturWCM   Czas dodania: 21.11.2021 21:57   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXIII Niedziela Zwykła

14.11.2021r.

 1. Dzisiejsze Słowo Boże wygłoszone podczas kazania przygotowuje nas do uroczystego rozpoczęcia 9 letniej nowenny z okazji objawienia Cudownego Medalika. Do programu nowenny wrócimy w najbliższą niedzielę.
 2. Dzisiejsza niedziela jest dniem solidarności z Kościołem prześladowanym. Modlitwą i ofiarą składaną na tacę wspieramy katolików w Libanie – w kraju św. Ojca Charbela.
 3. W piątek przypada 19- nasty dzień miesiąca. O godz. 18:00 zapraszamy na Msze św. i nabożeństwo ku czci św. Józefa z przedstawieniem świętemu patronowi naszych próśb i podziękowań, wpisanych w złotej księdze.
 4. Za tydzień Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela w roku liturgicznym.

W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na spłatę dogrzewania kościoła.

Na prośbę kurii diecezjalnej ofiarami z przyszłej niedzieli podzielimy się również z parafiami, które aktualnie budują swoje świątynie.

5. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11:00 obowiązkowe spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

6. Przyszła niedziela jest nazwana Niedzielą Młodych. Ksiądz Arcybiskup Metropolita zaprasza młodzież do katedry wrocławskiej na wspólną Eucharystię o godz. 15:00.

7. Można już zamawiać intencje mszalne na nowy 2022 rok.

8. Polecamy prasę katolicką „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego” i „Nowe Życie”.

 

Księża Duszpasterze

Autor: xArturWCM   Czas dodania: 12.11.2021 21:55   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXII Niedziela Zwykła

07. 11. 2021r.

 1. Jeszcze dzisiaj o godz. 17:30 nabożeństwo wypominkowe połączone ze zmianą tajemnic Żywego Różańca.
 2. Jutro ostatnie nabożeństwo wypominkowe o godz. 17:30 i Msza św. za zmarłych.
 3. We wtorek przypada Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki na Lateranie.
 4. W czwartek 11 listopada przypada wspomnienie św. Marcina – biskupa. Jest to również patriotyczne święto Niepodległości Polski. Zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny na Mszę św. o godz. 18:00, którą zakończymy uroczystym apelem.
 5. W następną niedzielę będziemy obchodzić dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Tym razem będziemy mogli wesprzeć swoimi ofiarami braci chrześcijan w Libanie.
 6. Można już zamawiać intencje mszalne na nowy 2022 rok.
 7. Polecamy prasę katolicką „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”.
 8. W środę 10 listopada odszedł do wieczności śp. Eugeniusz Szymczak. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Księża Duszpasterze

Autor: xArturWCM   Czas dodania: 05.11.2021 22:01   Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie   

Strona:

Archiwum newsów
 
Sebastian Skowron ® All Rights Reserved
Logo Facebook

PAXcms. 0.0111

page counter